Alates 6.novembrist 2017. saavad mehed Fertilitases määrata agressiivse eesnäärmevähi riski uudse veretestiga.

Eesnäärmevähk on üks  enamlevinud pahaloomuline kasvaja meestel, kus haiguse varajane  avastamine tagab hea ravitulemuse. Hetkel põhineb eesnäärmevähi riski hindamine  vereanalüüsist   määrataval PSA testil, mis on aga kahjuks väheinformatiivne, kuna  see võib olla tõusnud ka muude eesnäärme probleemide puhul. Seetõttu ollakse sunnitud tegema  sageli eesnäärme biopsiaid (koetüki võtmine)  meestel, kellel  tegelikult puudus selleks vajadus.

4Kscore on patsiendi jaoks mugav veretest, mis annab individuaalse riskihinnangu agressiivse vähi olemasoluks eesnäärmes enne biopsiat. See on oluliselt informatiivsem kui PSA test. Testi tulemuse alusel saab uroloog otsustada, kas jätkata patsiendi seisundi jälgimisega, või tuleb kõrge riski puhul siiski teostada eesnäärme biopsia.

Testi kõrge tundlikkus annab riskihinnangu juba varakult, kui eesnäärme palpeerimise käigus veel muudatusi tuvastada ei ole võimalik, mistõttu saab 4Kscore testi läbi viia ka ilma eelneva eesnäärme palpeerimiseta.  See võimaldab oluliselt vähendada biopsiate vajadust ja vältida sellega seonduvaid tüsistusi.  Lisaks patsiendi hetkeseisundi hindamisele võimaldab test veel ennustada  vähi siirete tekkimise tõenäosust 10 aasta perspektiivis.

4Kscore testi arendati üle kümne aasta Euroopa ja Ameerika Ühendriikide juhtivates vähiravikliinikutes. Arendustöö käigus uuriti rohkem kui 22 000 meest ning katsete tulemusena leiti, et kasutades 4Kscore testi on võimalik ära jätta kuni pooled hetkel tehtavatest biopsiatest.

4Kscore testi tegemiseks registreeruge Fertilitases uroloogi vastuvõtule või küsige infomaterjale registratuurist.

Peale uroloogi konsultatsiooni saab kõikides meie polikliinikutes 4Kscore testi jaoks vereproovi anda kolmapäeviti kella 8-12-ni.

4Kscore test Fertilitases

 

 

Registratuuri numbrid
Haiglasse registreerimine taastusraviks
+372 60 59 010
+372 5551 0454 (kell 8.00 – 16.00)
Valveõde
+372 60 59 010
Kirurgiaosakonna valveõde
+372 605 9605
Rehabilitatsiooniteenusele registreerimine
Broneeri aeg!
Hea teada