Teenused

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S Š Z Ž T U V W Õ Ä Ö Ü
4
4Kscore test

4Kscore on veretest, mis aitab uroloogil hinnata patsiendi agressiivse eesnäärmevähi riski enne biopsiat ning vähi siirete tekke riski 15 aasta perspektiivis. Agressiivseks eesnäärmevähiks loetakse halvaloomulist, Gleason 7 või kõrgema taseme kasvajat, mis vajab arsti poolt kiiret sekkumist. 

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
A
Abrasioon

Emakakaela abrasioon (kõnekeeles ka emakaõõne puhastus) on protseduur, mille käigus eemaldatakse spetsiaalse aasataolise instrumendiga (küretiga) emakaõõnt vooderdav limaskest.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Ä
Ämmaemandad

Ämmaemanda teenus

Vaata vastuvõtuaega
A
Apteek

Fertilitas majas asub Terve Pere Apteek.

Lisainfo
Audioloogia

Audioloogi poolt tostatavad uuringud:

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
B
Bariaatriline kirurgia

Bariaatriline kirurgia on kõige tulemuslikum rasvumise ja sellega kaasuvate haiguste (2. tüübi suhkruhaigus, uneapnoe, kõrgvererõhutõbi jt.) ravimeetod. Mao mahu vähendamine aitab kaasa suurele ja püsivale kaalulangusele. Bariaatrilised operatsioonid teostatakse laparoskoopiliselt.

Vaata vastuvõtuaega
D
Dermatoloogia

Nahahaiguste ravi ja diagnostika Fertilitases.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Doppleruuring

Doppler on ultraheliuuringu üks võimalustest, mille abil mõõdetakse veresoontes verevoolu kiirust. Nimetatud meetodi abil on võimalik kaudselt hinnata lapse seisundit raseduse II poolel.

Lisainfo
E
Elektriravi

Fertilitases on kasutusel kaasaegne polüfunktsionaalne aparaat BTL-5000, mis võimaldab kasutada erinevaid vooluliike, ultraheli-, laserravi ja magnetravi ravitoimeid.

Lisainfo
Emakakaelavähi vastane vaktsineerimine

Vaktsineerimine on tõhus viis emakakaelavähist hoidumiseks!

Lisainfo
Endokrinoloogia

Endokrinoloogia on arstiteaduse haru, mis tegeleb sisenõrenäärmete haigustega. Sisenõrenäärmed on olulised organismi sisekeskkonna stabiilsuse ja sobivuse tagajad.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
F
Füsioteraapia

Füsioteraapia on kehalistel harjutustel, massaažil ja füüsikalistel meetoditel (sooja- ja külmaravi, mehhanoteraapia ning elektriravi) põhinev taastusravi.

Lisainfo
G
Günekoloogia

Naistehaiguste konservatiivne ja operatiivne ravi, sh viljatuse ravi, rinnanäärmehaiguste ravi, günekoloogilised operatsioonid, sh suguelundite plastilised operatsioonid, kusepidamatuse operatsioonid. Meditsiinilised abordid täieliku valutustamisega.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Günekoloogiline kirurgia

Vastuvõtule on soovitav ennast alati eelnevalt registreerida (vt kontakt).

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
H
Hüsteroskoopia

Hüsteroskoopia on diagnostika ja ravimeetod, mis võimaldab vaadelda emakaõõnt seestpoolt.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
J
Järelravi

Traumad, haigused ja ka muud terviserikked vajavad kindlat ravimisaega, mille jooksul patsiendi tervis paraneb.

Lisainfo
K
Kardioloogia

Kardioloogia on meditsiiniharu, mis tegeleb südame- ja veresoonkonna haiguste ja häirete diagnoosimise ja raviga.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Kirurgiline ravi tupeseinte ja/või emaka allavaje korrigeerimiseks

Emaka ja/või tupeseinte allavaje põhjuseks on enamasti vaagnapõhjalihaste ja sidekoe nõrkus, mis on tingitud ealistest muutustest Teie organismis või kudede kahjustustest nimetatud piirkonnas erinevatel põhjustel.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Kolposkoopia

Kolposkoopia on valutu protseduur, mis viiakse läbi vaginaalse vaatluse käigus.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Konisatsioon

Emakakaela konisatsioon on operatsioon, mille käigus eemaldatakse emakakaelast koonusekujuline koetükk.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Kõrva-nina-kurgukirurgia

Kõrva-, nina-, kurguhaiguste konservatiivne ja operatiivne ravi, s.h. adenoidide eemaldamine, tonsillide eemaldamine, nina vaheseina plastilised operatsioonid üldnarkoosis.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
L
Laparoskoopia

Laparoskoopia on endoskoopiline operatsioonimeetod, kus kõhuõõnt ei avata.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Larüngoskoopia

Larüngoskoopia on uuring, mille käigus vaadeldakse kõri seisundit fiiberendoskoobiga, uuring toimub spetsiaalses uuringukabinetis. Sama uuringu käigus saab vaadelda ka teisi ülemiste hingamisteede piirkondi (ninaneel, suuneel, alaneel)

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Laserravi

Laserravi kasutatakse ägedate ja krooniliste liiges- ja lihashaiguste raviks vähendades põletikku ja tõstes immuunust. Ravi sobib radikuliitide, osteokondrooside, liigeshaiguste, troofiliste haavandite ja ekseemide raviks, samuti kõrva-nina-kurgu ja hambahaiguste raviks, aga ka neuropaatiate, lihas- ja liigesvalude jne raviks.

Lisainfo
Lastearst ja vaktsineerimised

Lastemassaaž

Esimestel elukuudel jätab laps maha üsasisesele hoiakule iseloomuliku embrüopoosi. Tema lihased ja liigesed sirutuvad, ta õpib koordineerima oma liigutusi. Just nendel kuudel stimuleerib massaaž lapse arengut eriti tugevasti. Massaaž parandab koordinatsiooni ja lihaste elastsust, suurendab liikuvust ja oskust lõdvestuda. Massaaž stimuleerib vereringet, südame tegevust, hingamist ja avaldab mõju ainevahetusele

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Lastemassaaž

Esimestel elukuudel jätab laps maha üsasisesele hoiakule iseloomuliku embrüopoosi. Tema lihased ja liigesed sirutuvad, ta õpib koordineerima oma liigutusi. Just nendel kuudel stimuleerib massaaž lapse arengut eriti tugevasti.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Logopeed e. kõneravi

Logopeedi töö eesmärk on kommunikatsioonivõime (suulise ja kirjaliku kõne loome ja mõistmisoskuse ning mitteverbaalse suhtlemise) parandamine ja/või arendamine.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Loote videofilm DVD-le

DVD-le saab jäädvustada loote kolmemõõtmelise liikumise reaalajas. Kõige parem aeg loote videofilmi tegemiseks on raseduse 26.-32. rasedusnädal.

Lisainfo
Loovteraapia

Loovteraapia on loovtegevuse kasutamine teraapia eesmärgil. Loovteraapias, erinevalt kunstiharrastusest, on alati kolm osapoolt: klient, terapeut ja kunstimeedium (muusika, visuaalkunst, luule jne).

Lisainfo
LOR - Kõrva nina kurgu raviteenused

Ambulatoorne teenindamine üksnes Fertilitase hinnakirja alusel.

Päevaravi, sealhulgas operatsioonid, on tasuta Eesti Haigekassa kindlustatutele järjekorra alusel nina-kõrva-kurguhaiguste erialal välja arvatud ööpäevane voodisviibimine ja tasulised lisatingimused. Kõigil teistel juhtudel toimub haiglaravi osas teenindamine Fertilitas hinnakirja alusel.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
M
Magnetlaserravi

Kasutatakse infrapunalaserit koos madalsagedusliku magnetiga.

Lisainfo
Magnetravi

Magnetravi korral mõjutatakse kudesid madalsagedusliku magnetväljaga.

Lisainfo
Mammograafia e. rindade röntgenuuring

Tehnilise rikke tõttu hetkel mammograafilisi uuringuid ei teostata.

Mammograafia (rindade röntgenuuring) on meetod, mis vôimaldab diagnoosida rinnavähki selle varajses arengujärgus, juba enne, kui ilmnevad mingid sümptomid. Uuringul saadav kiirgusdoos on väga väike ja ega kahjusta kudesid.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Mikrolarüngoskoopia

Mikrolarüngoskoopia on üldnarkoosis teostatav endoskoopiline diagnostilis-kirurgiline protseduur, mille käigus hinnatakse Teie kõri ja alaneelu. 

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Mitteinvasiivne sünnieelne testimine

 

Lisaks invasiivsetele sünnieelsetele protseduuridele nagu amniotsentees ja koorionihattude biopsia on lootekromosoomimuutusi võimalik nüüd määrata ka ema vereproovist loote rakuvaba DNA analüüsimisel. Testimist saab teostada juba 10. rasedusnädalal ja sellega ei kaasne riski raseduse katkemiseks.
 
Sequenom Laboratories on välja töötanud kaks mitteinvasiivset sünnieelset testi – MaterniT21™ PLUS ja VisibiliT™. Testide vastused valmivad juba viie päeva jooksul pärast proovide laborisse jõudmist  ja sisaldavad põhjalikku informatsiooni loote kromosoomistiku kohta.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Munajuhade läbitavuse uuring

Hüsterosalinograafia (HSG) ja hüsterosonograafia (HyCoSy). 12-33% juhtudest peetakse lastetuse põhjuseks munajuhade läbitavuse probleem. Üheks võimaluseks hinnata munajuhade läbitavust, on kasutada kas HSG või HyCoSy.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Muusikateraapia

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
N
Neuroloogia

Neuroloogia on meditsiini eriala, mis tegeleb kesknärvisüsteemi orgaaniliste, pärilike ja degeneratiivsete haiguste ning perifeerse närvisüsteemi kahjustuste ja haiguste diagnostika ning raviga.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
O
Ortopeedia

Fertilitas erahaiglas toimuvad ortopeedi vastuvõtud lastele ja täiskasvanutele. Teostatakse ortopeedilisi operatsioone, s.h artroskoopilised operatsioonid.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
OSCAR skriining e. ultraheliuuring (I trimester)

Lisainfo
P
Parafiinravi

Soojuse toimel nahas olevad kapillaarid laienevad ja paraneb lümfi- ja vereringe.

Lisainfo
Pea- ja kaelakirurg

Konsultatsioone viib läbi pea- ja kaelakirurg dr. Lauri Maisvee

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Pearingluse käsitlus

Audioloogi poolt teostatavad uuringud:

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Pediaatria e. lastehaigused

Lastearstid pakuvad abi nii ambulatoorselt, kui ka statsionaaris. Ambulatoorselt võtavad lastearstid vastu nii Viimsis (Kaluri tee 5a, Haabneeme) kui ka Mustamäel (A.H. Tammsaare tee 47).

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Plastikakirurgia

Plastilise kirurgia teenused pakuvad meie partnerid 

Lisainfo
R
Raseduse jälgimine

Rasedusega arvele tulles täpsustab naistearst raseduse suuruse ultraheli abil. Määratakse kõik esmased analüüsid, mis on vajalikud tervisliku seisundi hindamiseks – vereanalüüs, uriiniproov koos uriinikülviga, vereanalüüs B-hepatiidi tuvastamiseks, analüüs süüfilisele ja klamüüdiale, kui neid analüüse ei ole hiljuti tehtud.

Lisainfo
Ravimassaaž

Massaaž parandab kudede varustatust hapnikuga, kiirendab ainevahetust, parandab lihastoonust, taastab energiat.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Rehabilitatsioon

Sotsiaalse rehabilitatsiooni teenus on mõeldud kõigile puudega ja osalise või puuduva töövõimega inimestele, kes vajavad igapäevases elus abi puudest või erivajadusest tulenevate piirangutega toimetulekuks.

Lisainfo
Röntgenuuringud

Röntgenuuringud ja funktsionaalne diagnostika

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
S
Sisehaigused

Sisehaiguste eriala tegeleb siseelundite haiguste diagnostika, ravimise ja ennetamisega.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Songakirurgia

Kubemesonga ravi on enamustel juhtudel kirurgiline. Kasutusel on põhiliselt pingevaba plastika, kus defekti sulgemiseks kasutatakse spetsiaalset songavõrku.
Eristatakse
· avatud meetodit - defekti kattev songavõrk kinnitatakse lihaste peale (Lichtenstein’i meetod)
· endoskoopiline meetod - teostatakse üldnarkoosis, läbi väikeste lõigete minnakse kõhulihaste alla ning asetatakse võrk lihase alla

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Sonograafia e. ultraheliuuring

Günekoloogiline ultraheli on tänapäeval asendamatu uuring igapäevases ambulatoorses töös. Günekoloogilise ultraheli tegemiseks kasutatakse nii kõhupealset andurit (3,5 – 5,0 MHz) kui ka vaginaalset andurit (5,0 – 7,5 – 12,0 MHz). Viimasel ajal on põhiliselt kasutusel vaginaalne andur.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Stomatoloogia e. hambaravi

AS Fertilitasel on Eesti Haigekassa leping lastele hambaravi osutamiseks, ülejäänud juhtudel tasub patsient ravi eest ise.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Südame ultraheli (ehhokardiograafia)

Ehhokardiograafia ehk südame ultraheli uuringu vajaduse otsustab raviarst. Ehhokardiograafia uuringut teostab dr Peep Laanmets, omades selles valdkonnas suurt töökogemust.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Sünnitusjärgne periood

Peale sünnitust, anname abi ja nõu imetamisest, sünnitusjärgsest võimlemisest jpm.

Lisainfo
T
Taastusravi

Taastusravi (rehabilitatsioon) on aktiivravi liik, mis on suunatud häirunud funktsioonide taastamisele, säilitamisele või puudega kohanemisele. Erinevalt muust maailmast eristatakse Eestis kaht paralleelselt toimivat rehabilitatsiooni liiki – rehabilitatsiooni laiemas (taastusravi) ja kitsamas mõistes (puudega kohanemine).

 

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Taastusravi logopeed

Tegeleb nende inimestega, kelle kõnelemine vajab ravimist. Ravimist võib vajada nii rääkimine kui teiste kõnest arusaamine. Logopeedi patsientideks on nii lapsed kui täiskasvanud.

Lisainfo
Taastusravi psühholoog

Kliiniline psühholoog taastusravi meeskonna liikmena hindab patsiendi kognitiivset ja emotsionaalset seisundit, annab prognostilise hinnangu ja määrab neuropsühholoogilise taastusravi ja psühhoteraapia vajaduse.

Lisainfo
Tasakaaluhäirete diagnostika ja ravi

Audioloogi poolt teostatavad uuringud:

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Tegevusteraapia

Tegevusteraapia on suunatud inimese iseseisvuse suurendamisele igapäevaelus, läbi eesmärgipäraste tegevuste sooritamise.

Lisainfo
Terviseaudit

 

Terviseaudit Fertilitases Elama peaks nautides, samas nautimisväärse elu üheks oluliseks eelduseks on hea tervis. Öeldakse, et tervist ei saa osta ja isegi mitte varastada ning seega on oluline teda hoida  ning võimalikult vara terviseprobleeme avastada. Tänapäeval on olemas uuringud, mis annavad informatsiooni veel enne, kui  haigus on avaldanud ning tervise audit olekski  kompleks uuringuid, mida soovitatakse  teostada dünaamikas mõne aastase vahega.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Toitumisnõustamine

Toitumisalaste nõustamiste osas teeme koostööd Sandra Tammega.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Ü
Üldkirurgia

Diagnostilistest meetoditest on kasutusel gastroskoopia, rektoskoopia, sonograafia. Röntgenuuringud ning muud uuringud teostatakse koostööpartnerite juures.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Ülemiste hingamisteede endoskoopia

Larüngoskoopia on uuring, mille käigus vaadeldakse kõri seisundit fiiberendoskoobiga, uuring toimub spetsiaalses uuringukabinetis. Sama uuringu käigus saab vaadelda ka teisi ülemiste hingamisteede piirkondi (ninaneel, suuneel, alaneel)

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
U
Ultraheliravi

Ultraheliravi puhul kasutatakse kõrgsagedusliku, väikese intensiivsusega heli.

Lisainfo
Ultraheliuuring (II trimester)

Raseduse II trimestri skriining viiakse läbi raseduse 19. -21. nädalal vastavalt ISUOG (International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology) soovitustele.  Selles perioodis osutub võimalikuks hinnata loote anatoomilisi struktuure, et õigeaegselt avastada loote arengurikkeid.

Lisainfo
Ultraheliuuring (III trimester)

Raseduse 33. -34. nädala ultraheli uuringus hinnatakse kehakaalu, et välistada kasvupeetust. Raseduse kestust ja sünnituse tähtaega pole võimalik selles perioodis enam täpsustada.

Lisainfo
Ultraheliuuringud

Ultraheliuuring on tänapäeval põhiline meetod hindamaks lapse arengut. Antud meetodi puhul kasutatakse inimkõrvale eristamatuid kõrgsageduslikke helilaineid, mis uuringute kohaselt on nii emale kui ka lapsele ohutud.

Lisainfo
Uriinipidamatuse ravi

TVT on kaasaegne operatsioon, mida kasutatakse üle kogu maailma üha laialdasemalt kusepidamatuse raviks.

Lisainfo
Uroloogia

Uroloogia on kirurgia haru, mis tegeleb kuse-suguelundite kaasasündinud defektide, omandatud haiguste, s.h. kasvajate ja vigastuste diagnostika ning raviga.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Registratuuri numbrid
Haiglasse registreerimine taastusraviks
+372 60 59 010
+372 5551 0454 (kell 8.00 – 16.00)
Valveõde
+372 60 59 010
Kirurgiaosakonna valveõde
+372 605 9605
Rehabilitatsiooniteenusele registreerimine
Broneeri aeg!
Hea teada