Vaktsiinid: Pfizer, Moderna, Janssen

Hetkel vaktsineerimist ei toimu!

COVID-19 vaktsineerimine Viimsis


1 oktoober, 2021

Vaktsineerimine toimub Viimsi polikliinikus (Kaluri tee 5a, Haabneeme, Viimsi vald) kab.nr.15.

Vaktsineerimine Viimsi polikliinikus

 

Kui on soov aega tühistada või muuta, siis palume võtta ühendust kas telefoni või meili teel.

 

vaktsiin@fertilitas.ee

Registreerimine üleriigilises digiregistratuuris  või helistades lühinumbril 1247.

Vaktsineerima võite tulla ka eelnevalt registreerimata, aga sel juhul palume arvestada mõningase ooteajaga.


Euroopa Ravimiamet andis positiivse hinnangu Pfizer/BioNTechi vaktsiini Comirnaty kasutamisele tõhustusdoosina (3. doos). Anname teada, et alates 13.10.2021 alustame vaktsineerimist COVID-19 vaktsiini tõhustusdoosiga. Vaktsineerimist teostame Fertilitase Viimsi polikliinikus (Kaluri tee 5a, Haabneeme, Viimsi vald).

COVID-19 vaktsiini tõhustusdoosiga vaktsineerimine on soovitatav:


  • Hoolekandeasutuste elanikele, 18+ ja üle 65-aastastele inimestele mitte varem kui 6 kuu möödumisel vaktsineerimiskuuri lõpetamisest.
  • Immuunpuudulikkusega inimestele mitte varem kui 6 kuu möödumisel esmase vaktsineerimiskuuri lõpetamisest.
  • Esmase vaktsineerimiskuuri läbinud 18-64 aastaseid võib nende soovi korral tõhustusdoosiga vaktsineerida mitte varem kui 8 kuu möödumisel kuuri läbimisest.

COVID-19 haiguse läbipõdenud ja ühe või kahe doosiga vaktsineeritud või korduvnakatunud inimeste tõhustusdoos ei ole vajalik. Immuunpuudulikkusega COVID-19 haiguse läbipõdenud patsientide tõhustusdoosiga vaktsineerimise osas on soovitav nõu pidada immunoloogiga.

Comirnaty ja Moderna vaktsiini võib manustada tõhustusdoosina sõltumata sellest, millise Eestis kasutusel oleva COVID-19 vaktsiiniga on vaktsineerimiskuur läbitud.

Samuti Fertilitases on võimalik end vaktsineerida ka Janssen (Johnson&Johnson) vaktsiiniga, mis koosneb ainult 1-st süstist.
Janssen on klassilist tüüpi vaktsiin, mille põhimõte on, et organismi viiakse deaktiveeritud viiruse valk, koroonaviiruse puhul tema pinnal asuv ogavalk ning organism ise sünteesib immuunsuse tekkeks vajaliku haigustekitaja osa ehk antigeeni. Täpselt sama printsiibi põhjal töötab ka gripi vaktsiin (Vaxigrip), mis on ka klassilist tüüpi ehk DNA vaktsiin.