Vaktsiinid: Spikevax, Pfizer

COVID-19 vaktsineerimine Viimsi polikliinikus sh 2. tõhususdoos


02.01.2023

Alates 24.09 pakkume Fertilitases Spikevax/Moderna Omicron ja Comirnaty/ Pfizer Omicron  tõhustusdoosi vaktsiine.
Tõhustusdooside tegemiseks võib kasutada olemasolevaid Moderna ja Pfizer/BioNTech COVID-19 vaktsiine. Uued  bivalentseid Moderna (Spikevax) ja Pfizer/BioNTech (Comirnaty) vaktsiinid sisaldavad kaitset nii koroonaviiruse algse tüve kui ka omikron BA.1 tüve vastu. Nii olemasolevad kui uued bivalentsed vaktsiinid kaitsevad raske haigestumise vastu (vaktsiin.ee).
Eestis on kättesaadavad Omikroni alamtüvede BA.1, BA.4 ja BA.5 vastu loodud vaktsiinid, millega on võimalik ennast vaktsineerida inimestel, kellel on tegemata esimene või teine tõhustusdoos.

 

Vaktsineerimine toimub Viimsi polikliinikus (Kaluri tee 5a, Haabneeme, Viimsi vald) kab.nr. 10.

Ootame vaktsineerima

Märtsis:

E (6.03 ja 20.03) 13:00-16:00
N 14:00-16:00.

broneeri aeg digilugu.ee või helistades lühinumbril 1247.
Vaktsineerima võite tulla ka eelnevalt registreerimata!

 

Milline vaktsiin 2. tõhustusdoosiks valida?

Spikevax/Moderna Omicron BA.4-5 tüve vastu– vaktsineerimine alates 12. eluaastast.

Comirnaty/Pfizer Omicron BA.4-5 tüve vastu– vaktsineerimine alates 12. eluaastast.

  • Teiseks tõhustusdoosiks soovitatakse monovalentseid mRNA vaktsiine (Pfizer/BioNTech Comirnaty või Moderna Spikevax) pärast kuue kuu möödumist viimasest doosist või COVID-19 haiguse põdemisest.
  • Juhul, kui inimesel on tekkinud eelnevate vaktsineerimiste käigus tõsised kõrvalmõjud mRNA põhistele COVID-19 vaktsiinidele, siis võib kasutada tõhustusdoosiks arsti otsusel ka Nuvaxovidi vaktsiini (alates 18. eluaastast).

COVID-19 vaktsiini 2. tõhustusdoosi soovitatakse riskirühmadele. Riskirühma kuuluvad immunoprofülaktika ekspertkomisjoni hinnangul kõik üle 60-aastased ja üle 12-aastased, kellel on mõne kroonilise haiguse tõttu suurem risk põdeda COVID-19 haigust raskelt. Riskirühma kuulumise kohta leiad haigusseisundite loetelu siit, vajadusel küsi nõu oma perearstilt või haigusseisundit jälgivalt eriarstilt.
Allikas: https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/

Aja broneerimiseks, tühistamiseks või muutmiseks palume helistada registratuuri telefonidel 6059600, 605 9601 või kirjutage e-posti aadressil vaktsiin@fertilitas.ee

Registreerimine toimub ka üleriigilises digiregistratuuris  või helistades lühinumbril 1247.
Vaktsineerima võite tulla ka eelnevalt registreerimata, aga sel juhul palume arvestada mõningase ooteajaga. Registreeritud patsiente teenindame eelisjärjekorras.


Euroopa Ravimiamet andis positiivse hinnangu Pfizer/BioNTechi vaktsiini Comirnaty kasutamisele tõhustusdoosina (3. doos). Anname teada, et alates 13.10.2021 alustame vaktsineerimist COVID-19 vaktsiini tõhustusdoosiga. Vaktsineerimist teostame Fertilitase Viimsi polikliinikus (Kaluri tee 5a, Haabneeme, Viimsi vald).

COVID-19 vaktsiini tõhustusdoosiga vaktsineerimine on soovitatav:


  • Hoolekandeasutuste elanikele, 18+ ja üle 65-aastastele inimestele mitte varem kui 6 kuu möödumisel vaktsineerimiskuuri lõpetamisest.
  • Immuunpuudulikkusega inimestele mitte varem kui 6 kuu möödumisel esmase vaktsineerimiskuuri lõpetamisest.
  • Esmase vaktsineerimiskuuri läbinud 18-64 aastaseid võib nende soovi korral tõhustusdoosiga vaktsineerida mitte varem kui 8 kuu möödumisel kuuri läbimisest.

COVID-19 haiguse läbipõdenud ja ühe või kahe doosiga vaktsineeritud või korduvnakatunud inimeste tõhustusdoos ei ole vajalik. Immuunpuudulikkusega COVID-19 haiguse läbipõdenud patsientide tõhustusdoosiga vaktsineerimise osas on soovitav nõu pidada immunoloogiga.

Comirnaty ja Moderna vaktsiini võib manustada tõhustusdoosina sõltumata sellest, millise Eestis kasutusel oleva COVID-19 vaktsiiniga on vaktsineerimiskuur läbitud.