Tervisekassa tingimustel pakutavad teenused

 

Info Tervisekassa tingimustel pakutavate teenuste kohta

Avaldatud 23.09.2021


Fertilitasel on alates 01. oktoobrist 2021 ravi rahastamise leping Tervisekassaga järgmistel erialadel ja teenustel:

 • Günekoloogia (ambulatoorne vastuvõtt ja päevakirurgia)
 • Emakakaelavähi ennetusprojekt (sõeluuring)
 • Kõrva-nina-kurguhaigused (ambulatoorne vastuvõtt ja päevakirurgia)
 • Uroloogia (ambulatoorne vastuvõtt)
 • Üldkirurgia (ambulatoorne vastuvõtt ja päevakirurgia)
 • Taastusravi (ambulatoorne vastuvõtt)
 • Järelravi (haiglaravi)

Broneeri aeg terviseportaal.ee

Ülaltoodud erialadel teenindatakse patsiente üleriigilise ravijärjekorra alusel Tervisekassa lepingu mahus ning vastavalt ravikindlustuse seaduse nõuetele. Kõiki patsiente koheldakse ravijärjekorda võttes võrdselt – nad registreeritakse tervishoiuteenuse osutamiseks üldjärjekorras esimesele vabale ajale või patsiendi soovil hilisemale vabale ajale olenemata registreerimiseks valitud kanalist.

Kui soovid tulla just mõne konkreetse arsti või spetsialisti vastuvõtule, soovitame broneerida tasulise teenuse. Infot Tervisekassa üldjärjekorra vabade aegade ja teenuseosutajate kohta saad üleriigilisest digiregistratuurist või telefonil 6059 600.

Visiidi eest tasumine

Kõigil Tervisekassa poolt rahastatud erialadel (v.a. günekoloogia) vastuvõtule registreerimiseks on vajalik perearsti või teise eriarsti digisaatekiri. Endale väljastatud digisaatekirju näeb inimene riiklikus patsiendiportaalis terviseportaal.ee

Ühe digisaatekirjaga saab broneerida korraga ainult ühe vastuvõtuaja. Kui perearst on vormistanud Teile digisaatekirja eriarsti vastuvõtule, kuid olete selle alusel juba broneerinud eriarsti vastuvõtuaja mõnes teises tervishoiuasutuses, siis meie seda enam kasutada ei saa. Sellisel juhul tuleb vastuvõtuaeg teises tervishoiuasutuses tühistada, mille tulemusena digisaatekiri “vabastatakse” ning meil tekib võimalus seda näha ning selle alusel vastuvõtuaega broneerida.

Digisaatekiri peab patsiendil olemas olema juba vastuvõtule registreerimise hetkel, kuna see on vastuvõtuaja broneerimise aluseks. Digisaatekiri on vaikimisi kehtiv kuni 6 kuud alates selle väljastamise hetkest. See on aeg, mille jooksul on võimalik vastuvõtuaega broneerida. Vastuvõtt ise võib toimuda ka pärast saatekirja kehtivusaja möödumist, st kui patsiendil on kehtiva digisaatekirja alusel aeg broneeritud, siis arsti vastuvõtu päeval ei pea saatekiri enam kehtiv olema.

Patsiendiportaalist terviseportaal.ee on nähtav nii see, kas Teile on väljastatud digisaatekiri eriarsti vastuvõtule, selle kehtivusaeg kui ka digisaatekirja “staatus” (kas see on seotud broneeringuga mõnes raviasutuses või mitte).

Väljaspool üldjärjekorda, ravikindlustuse või nõutava saatekirja puudumisel pakume tasulist vastuvõttu Fertilitase hinnakirja alusel.

Tervisekassa poolt tasutava vastuvõtu puhul palume tasuda visiiditasu 5 € ja vastuvõtule tulles võtta kaasa isikut tõendav dokument.

Visiiditasu ei pea maksma:

 • rasedad
 • noorte nõustamiskabineti patsiendid nõustamisteenusel
 • alla 2 a patsiendid
 • Fertilitase teise eriarsti saatekirjaga patsiendid
 • kui inimene suunatakse sama raviasutuse sama eriala teise tervishoiutöötaja juurde
 • sama arsti korduva vastuvõtu korral, kui eelmisest sama arsti visiiditasu maksmisest on möödunud vähem kui 90 päeva

Vastuvõtuaja broneerimine

Vastuvõtuaega on võimalik broneerida Fertilitase veebiregistratuuri kaudu, terviseportaalis ja või telefonil 6059 600.

NB! ​Kui Teil ei ole võimalik kokkulepitud ajal vastuvõtule tulla, siis palun andke sellest kindlasti teada, helistades telefonil 6059 600 või tühistades vastuvõtt terviseportaalis.

Kui Te vastuvõtule mittetulemisest meile teada ei anna või vastuvõtu tühistamine toimub vähem kui 24 tundi enne vastuvõttu, võime järgmisel pöördumisel küsida kahekordse visiiditasu. Palun tutvu Fertilitase täpsema patsiendiinfoga siin.

Tagasiside

Kui märkasite oma külastuse vältel midagi, mis oli hästi, või midagi, mis võiks teisiti olla, siis palun kirjutage sellest meile. Ootame Teie ettepanekuid ning hindame igasugust tagasisidet kõrgelt.

Palun tutvuge meie tagasiside jätmise korraga ja jätke tagasiside siin.