Unenõustamise eesmärk on mõista teie unega seotud kaebusi, viia läbi arstlik läbivaatus, anda juhised parema une saavutamiseks.

Unenõustamise puhul tuleks arvestada kolme arstivisiidiga:

  • Esimesel korral saame ülevaate probleemist ja tutvustame unenõustamise töövahendeid. Oluline on, et teaksite vastuvõtule tulles, milliseid ravimeid tarvitate. Patsient saab kaasa unepäeviku. Unepäevikusse tuleb kahe nädala jooksul üles märkida teatud tegevused päeva jooksul, mis teie und teile teadmata häirivad.
  • Teisel visiidil tehakse kokkuvõte unepäeviku tulemustest. Vahel võib vajadus olla ka teatud ravimite määramiseks, et unehäire taandumist kiirendada. Teisel visiidil saab patsient põhjaliku ülevaate ja juhised, mida tuleb ette võtta ja päevakavas muuta. Lisaks on oluline unepäevikusse ka vastavad märkmed teha.
  • Kolmandal visiidil tehakse kokkuvõte siiani aset leidnud muudatustes uneajakavas ja vajadusel lepitakse kokku edasine vastuvõtt. Väga tervitatav, kui patsient on ise mõne äpi abil juba oma und jälginud.

Üks unenõustamise visiit kestab tund aega.

Uni on oluline


Suurenev hulk unealaseid teadustöid ja uurimusi osutab vajadusele pöörata unele ja magamisele tähelepanu, kuna unehäired halvendavad elukvaliteeti ja lühendavad kvaliteetselt elatavate aastate arvu. Uni on võrdväärselt oluline toidu, spordi ja puhta elukeskkonna kõrval.

Alates 16.09.2019 on võimalik uneapnoe ja muude unehäirete kahtlusel uneuuringuteks ja CPAP-raviks pöörduda dr Heisl Vaheri vastuvõtule. Dr Heisl Vaher on spetsialiseerunud uneaegsete hingamishäirete uurimisele ja ravile.

Loe lisaks ja tutvu teiste teenustega:

Heisl Vaher

Kõrva-nina-kurguarst/ unearst