Mootorsõidukijuhi tervisekontroll ja -tõend (C, CE, D, DE kat ja kutselised)

Tervisetõendi väljaandmiseks tehtava tervisekontrolli eesmärk on veenduda, et inimesel puuduvad mootorsõiduki juhtimiseks tervisest tulenevad vastunäidustused ja juht on liikluses osalemiseks piisavalt heas tervislikus seisundis.

Teenus sisaldab:

  • õe vastuvõtt;
  • EKG;
  • vereanalüüs veresuhkru määramiseks (kui aasta jooksul pole määratud);
  • üld- või perearsti vastuvõtt;
  • vastunäidustuste puudumisel tõendi väljastamine arsti poolt.

Kuidas toimub tõendi väljastamine?

Juhiloa tervisetõendi taotlemiseks tuleb patsiendil eelnevalt täita patsiendiportaalis www.digilugu.ee elektrooniline tervisedeklaratsioon oma terviseseisundi hindamiseks. Nii tekib eeltäidetud ehk taotlemisel olev tervisetõend ja patsient näeb, mida tal on vaja tõendi saamiseks teha, sh kas tal on diagnoose, mis võivad takistada tervisetõendi saamist soovitud kasutusalal. See, kas diagnoos on tõendi väljastamisel takistuseks või mitte, otsustab igal konkreetsel juhul tervisekontrolli tegev arst, kes näeb samuti eeltäidetud tõendit.

Järgmiseks toimub õe vastuvõtt, kus tehakse tervisenõuetele vastavuse hindamiseks vajalikud terviseuuringud. Õde mõõdab arteriaalset vererõhku, kontrollib nägemisteravust ja vaatevälja, arvutab kehamassiindeksi, mõõdab kaelaümbermõõtu ning teeb veresuhkru analüüsi ja EKG.

Vastuvõtule tuleb kaasa võtta:

  • isikut tõendav dokument;
  • alaliselt või sõiduki juhtimise ajal kasutatavad abivahendid (prillid, kontaktläätsed, kuulmisaparaat, proteesid jms);
  • uneapnoe sündroomi olemasolul ravis kasutatava meditsiiniseadme kasutamist tõendava eriarsti kinnitus.

Enne tervisekontrolli tulekut palume olla 3 tundi söömata ja joomata (maitsestamata vett võib juua).

Pärast õe vastuvõttu toimub perearsti vastuvõtt, kus väljastatakse tervisekontrolli tulemuste alusel tervisetõend.

NB. Arstile jääb õigus soovida lisauuringuid või eriarstide hinnanguid ja tõendit mitte väljastada, kui patsiendi terviseseisund ei vasta nõuetele.

 

Tõendi hind 75 Eur, aja broneerimine läbi veebiregistratuuri või registratuuri telefonil  664 6444.