Elama peaks nautides, samas nautimisväärse elu üheks oluliseks eelduseks on hea tervis. Öeldakse, et tervist ei saa osta ja isegi mitte varastada ning seega on oluline teda hoida ning võimalikult vara terviseprobleeme avastada. Tänapäeval on olemas uuringud, mis annavad informatsiooni veel enne, kui haigus on avaldanud ning tervise audit olekski kompleks uuringuid, mida soovitatakse teostada dünaamikas mõne aastase vahega. Oluline on personaalne faktor, mis arvestab nii isiku vanust, sugu, olmetingimusi -ja kahjulikke harjumisi kui ka pärilikku faktorit. Just sellist terviseaudit tahab Fertilitas Teile pakkuda.

Terviseauditile soovitame tulla kõigil alates 40 aastast, mis aga ei tähenda, et ei või varem tulla.

Mida terviseauditi käigus hinnatakse?

Terviseauditi käigus hinnatakse erinevate elundkondade funktsioone ning pööratakse palju tähelepanu enam esinevate haiguste varajasele avastamisele nagu näiteks südame ja veresoonkonna haigused, sagedamini esinevad pahaloomulised kasvajad. Kuna hindamise juures on väga oluline arvestada patsiendi sugu (n. mehel eesnäärme skriining, naisel rinnanäärme skriining) ja individuaalseid riskitegureid (n suitsetamine, liigne kehakaal), siis täpse uuringute programmi kinnitab sisehaiguste- või üldarst.

Audit sisaldab

  • Laboratoorseid analüüse: kliinilised -, biokeemilised-, immunoloogilised- ja hormoon analüüsid, kasvajamarkerid jm);
  • aparaatseid uuringuid (ultraheli-, röntgenuuringud, EKG).

Vajadusel tehakse veel uneapnoe, vereõhu või rütmihäirete holter uuringut (haiglas viibimisega). Auditi tegemiseks kulub 1 nädal.

Esimesel päeval kohtutakse  arstiga, kes koostab uuringute plaani ning samal päeval alustatakse uuringutega. Seejuures analüüsid tuleb anda hommikul tühja kõhuga. Kõigi laboratoorsete analüüside vastuste saamiseks kulub aega vähemalt  üks ööpäev, mistõttu reeglina saab arst teha kokkuvõtte mitte varem kui kolmandal päeval. Ülevaate tehtavatest uuringutest leiad siit.

Kas on tarvis haiglas viibida?

Terviseauditi läbiviimiseks ei pea viibima haiglas vaid kõik toimingud on võimalik teha ambulatoorselt kokkulepitud aegadel. Samas pakub Fertilitas ka haiglas viibimise võimalust, pakkudes ööbimiseks mugavustega palateid koos toitlustamisega. Kuna haigla üheks strateegiliseks erialaks on taastusravi, siis on võimalik soovi korral lisada veel lõõgastavaid protseduure nagu ravivannid, massaaž, jm.

Maksumus

Terviseaudit Fertilitases (ambulatoorne) – 550€. Haiglas viibimisel lisandub voodipäeva hind.

Vastuvõtt

Vastuvõtte teostab dr Sven Lindström Viimsi polikliinikus esmapäeviti kella 15-17-ni. Eelregistreerimine telefoni numbritel:  +372 6059 9600, +372 605 9601, +372 605 9023.