Peale sünnitust, anname abi ja nõu imetamisest, sünnitusjärgsest võimlemisest jpm.

Abi ja nõu imetavatele emadele

Imetamine on küll looduse poolt inimesele kaasa antud võimalus oma last tema elu alguses parimal moel toita, kuid ka seda tuleb nii lapsel kui emal teinekord päris pikalt õppida. Oma esimese beebiga teeb ju värske ema kõike esimest korda ja õppimise protsess ei olegi alati kerge. Nii et kannatust, kui alguses kohe välja ei tule! Julgelt tuleb küsida nõu ja abi inimestelt, kes saavad ja oskavad aidata: need on lähedaste sugulaste ja sõprade kõrval ka spetsialistid, kes selleks on kutsutud.

Fertilitase Erahaiglas saab iga sünnitanud naine nõu küsida imetamise kohta ämmaemandalt. Vaata ämmaemndate vastuvõtuaegasid.

Sünnitusjärgne võimlemine

Sünnituse ajal venivad vaagnapõhjalihased välja ning nende langenud toonus võib põhjustada uriinipidamatust või kõhuõõne organite asendi muutusi. Ka kõhulihaste toonus on langenud pärast sünnitust. Seejuures kõhulihaste toonust on võimalik tõsta kui lamate aegajalt kõhuli, pannes kõhu alla väikse padja, et koormus oleks alaseljale väiksem.

Valusaid emaka kokkutõmbeid aitavad leevendada sügavad ja lõõgastavad hingamisharjutused. Harjutused, millega võib alustada esimestel päevadel pärast sünnitust, on mõeldud eeskätt vaagnapõhja lihaste tugevdamisele. Kõhulihaste treenimisega on soovitav alustada hiljem – pärast ühe kuu möödumist. Harjutuste kohta, mis sobiksid sünnitusjärgselt on kirjutatud mitmeid käsiraamatuid ning siinkohal tasub alati nõu küsida ka ämmaemandalt.

Treenimisel tasub meeles pidada:

  • Liiga kaua kestev, suure koormusega treening teeb Sulle pigem kahju, harjutusi tasub teha mitmeid kordi päeva jooksul;
  • harjutamisest ei ole kasu, kui seda tehakse kiirustades või ei keskenduta;
  • harjutada ei ole soovitav 2 tundi enne ja pärast söömist. Samuti ei tohiks kohe pärast treenimist süüa;
  • püüa planeerida nii, et harjutamise aeg oleks pärast rinnaga toitmist;
  • pööra suurt tähelepanu rühile! Püüa jälgida, et last tõstes või kodutöid tehes oleks selg alati sirge ja ära tõsta raskusi küürus seljaga.