Seedetrakti uuringud

Eestis kannab iga 25-s inimene enda teadmata eeldusi soolevähi kujunemiseks. Samas on varakult avastatud sooleseina vähieelsed muutused eemaldatavad juba esimese endoskoopilise uuringu käigus.

Koostöös Seirekliinikuga teostatakse Fertilitases sooleuuringuid narkoosis või ilma, vastavalt patsiendi soovile. Aastakümnete pikkune kogemus, kõige kaasaegsemal tasemel seiretehnika ja pühendunud personal aitavad veenduda, kas patsiendi seedetraktis on ikka kõik korras. Lisaks sooleuuringutele teeme ka mao- ja kaksteistsõrmiksoole endoskoopilisi uuringuid.

Fertilitas koostöös Seirekliinikuga pakub nüüdsest järgnevaid seedetrakti uuringuid:

Koloskoopia

https://seirekliinik.ee/koloskoopia/koloskoopia/ 

Koloskoopia on kõige täpsem jämesooleuuring soolemuutuste diagnostikaks. Uuringu valutuks läbiviimiseks oleme omandanud rahvusvaheliselt tunnustatud valutu koloskoopia võtted ja teeme koloskoopiat vajadusel narkoosis. Usaldusväärse lõpptulemuse saavutamiseks on meie käsutuses kõige kaasaegsem kvaliteetne uuringutehnika koos unikaalse tehisintellekti (AI) tipptehnoloogiaga.

Gastroskoopia

https://seirekliinik.ee/gastroskoopia/gastroskoopia/

Gastroskoopia võimaldab hinnata söögitoru, magu ja kaksteistsõrmiksoolt (duodeenumit), olles ainus uuring limaskesta täpseks hindamiseks. Teeme gastroskoopiat lühiajalises narkoosis, et patsiendile ei jääks uuringust mingeid ebameeldivaid mälestusi. Salvestame kõik uuringud digitaalse videona hilisemaks analüüsiks.

Kapselendoskoopia

https://seirekliinik.ee/kapselendoskoopia/kapselendoskoopia/

Kapselendoskoopia on mugav ja kaasaegne meetod terve seedetrakti uurimiseks. Kapselendoskoopia on valutu ja seetõttu ei vaja läbiviimiseks narkoosi. Kapselendoskoopia geniaalsus seisneb lihtsuses. Neelate vaid väikese kapsli ja saate ülevaate kogu oma seedetraktist

NB! Teenus saadaval käesoleva aasta sügisest.

Millal tulla konsultatsioonile?

Enamus Euroopa riike soovitab alustab soolevähi sõeluuringutega alates 50-st eluaastast, Ameerika Ühendriigid juba 45 aasta vanuselt. Kui esimese ringi sugulastel on esinenud soolevähki, soovitatakse soolevähi sõeluuringutega alustada juba 40 aasta vanuselt.

Sõeluuring on mõeldud täiesti tervetele inimestele, kel ei esine mingeid sümptoome. Kõige efektiivsem sõeluuringu meetod soolekasvajate varaseks avastamiseks on endoskoopiline uuring ehk koloskoopia. Sõeluuringu eesmärk on avastada just varases staadiumis soolekasvajaid, sest siis on täieliku paranemise tõenäosus üle 95%.

Kindlasti peab pöörduma konsultatsioonile kui esinevad juba soolevähile viitavad sümptoomid. Klassikalisteks soolevähi sümptoomideks on muutused sooletegevuses (kõhulahtisus, kõhukinnisus) või vereeritus pärasoolest. Varajases staadiumis soolevähk ei pruugi aga anda mingeid sümptoome.

Järgnevalt on toodud mõned sümptoomid, mis võivad viidata soolevähile. Peab aga tõdema,  et inimestel kel  esinevad järgnevad sümptoomid, ei ole alati tegemist soolevähiga, vaid toitumisest või ravimite kasutamisest tingitud nähtudega

Kui teil esinevad järgmised sümptoomid üle kahe nädala, on soovitatav pöörduda arsti poole diagnoosi täpsustamiseks:

  • Sooletegevuse muutus – kõhulahtisus pikemat aega, kõhukinnisus, varasemast sagedam või hoopis harvem vajadus tualetti külastada
  • Muutus väljaheite välimuses – limaerituse rohkenemine või väljaheite muutmine kitsamaks kui varem
  • Helepunase või tumepunase vere esinemine väljaheites
  • Sagenenud gaasivalud, kõhupuhitus, täiskõhutunne
  • Tunne, et peale tualeti külastamist pole sool tühjenenud
  • Seletamatu aneemia (punaliblede vähesus) vereanalüüsis, mis põhjustab nõrkust, väsimust, kaalulangust
  • Pärasoole või lahklihapiirkonna valulikkus. Tükitunne pärasoole piirkonnas
  • Kõhuvalu ning tuntav moodustis kõhus
  • Oksendamine

Kuigi soolevähki esineb sagedamini inimestel üle 50 eluaasta, tõuseb soolekasvajate esinemissagedus ka nooremates vanusegruppides. Seega pole kahjuks keegi liiga noor soolevähi võimalikuks tekkeks.

 

Rohkem infot ja registreerimine:

Seirekliinik:  info@seirekliinik.ee või +372 504 9375

Fertilitas: +372 605 9600 / +372 605 9601 / +372 605 9023

Rohkem infot www.seirekliinik.ee

Indrek Seire

Kirurg (seedetrakti endoskoopilised uuringud)