Angiini kiirtest (A-grupi Streptokokk)

Kurguvalu võib olla ebameeldiv ja häiriv sümptom, mis võib viidata erinevatele põletikele ülemistes hingamisteedes. Siin on mõned olulised punktid kurguvalu kohta:

  1. Põhjused: Kurguvalu võib olla viirusliku või bakteriaalse päritoluga. See võib olla seotud ägeda või kroonilise põletikuga ninaneelus, neelus, kõripealisel, kõris, hingetorus ja süljenäärmetes. Samuti võib kurguvalu olla seotud kaela pehmete kudede mädapõletikuga.
  2. Diagnoosimine: Kui kurguvalu on tugev ja kaasneb palavik, võib olla vajalik teha A-grupi Streptokoki kiirtest. See test võetakse vatipulgaga kurgust ja võib anda teavet bakteriaalse infektsiooni olemasolu kohta. Positiivse tulemuse korral võib olla vajalik antibiootikumravi.
  3. Ravi: Kurguvalu leevendamiseks võib kasutada mitmeid meetodeid. Näiteks võib kuristada kurguvalu vastu soolaveega, pärnaõie- või kummeliteega või meeveega. Samuti on oluline puhata, juua piisavalt vedelikku ja tuulutada tuba.

Kui kurguvalu püsib või on väga tugev, on oluline pöörduda arsti poole, et selgitada välja põhjus ja vajadusel alustada sobivat ravi

 

Pakendi hind 15 Eur, aja broneerimine läbi veebiregistratuuri või registratuuri telefonil  664 6444