Väsimus, meeleoluhäired ja valu

Sagedamini esinevad probleemid raseduse ajal.
 

Väsimus, meeleoluhäired ja valu

Väsimus on raseduse alguses tavaline nähtus ning paljudel naistel täheldatakse suurenenud une vajadust. Väsimustunne väheneb alates raseduse kolmandast kuust. Võivad esineda ka meeleoluhäired nagu näiteks kõrgenenud nutuvalmidus või suurenenud ärevus, mis sageli väljendub pideva murena kas rasedusega on kõik korras.

Nimetatud nähtused on seotud organismi funktsioneerimise ümber-kohastumisega. Suureneb kõikide elundite koormus. Rasedusaegsete hormoonide toime ei jäta mõjutamata ka psüühikat. Esimesed kolm kuud on kohanemisaeg ja sellega seotult naine tunneb erinevaid sümptoome.

Üsna sageli kurdetakse ka lühiajalisi kõhuvalusid või raskustunnet alakõhus. Valud on tingitud emaka sidemete venitumisest, emaka kasvamisest ja vererohkusest. Valu võib esineda ka puusades, ristluu – nimmeluu piirkonnas või häbemeliiduse piirkonnas – ka see on seotud ainevahetuslike muutustega luude ühenduskohtades. Ema organism valmistub sel moel sünnituseks – vaagnaring ei ole raseduse lõpuks enam jäik, vaid sättub loote suuruse järgi.

Nende kaebuste vastu aitab õige töö ja puhkerežiim. Mõnikord on vaja anda naisele voodirahu vabastades Ta töölt. Abi leiab psühhoteraapiast. Kasutust leiavad veel analgeetilised valuvaigistid, kuid siinkohal on otstarbekas konsulteerida arstiga.

Raseduse jälgimise teenus

Rasedusega arvele tulles täpsustab naistearst raseduse suuruse ultraheli abil. Määratakse...

Loe edasi

Günekoloogia

Naistehaiguste konservatiivne ja operatiivne ravi, sh viljatuse ravi, rinnanäärmehaiguste ravi,...

Loe edasi