Nahamuutused

Sagedamini esinevad probleemid raseduse ajal
 

Nahamuutused

Ka nahas toimuvad raseduse ajal muutused. Pigmenteerunud nahapinnad tumenevad. Pigmendi lisandumist on märgata kõhu valgejoonel, rinnanibudel. Näole võivad ilmuda pruunikad laigud nn “maksalaigud”. Pärast sünnitust endine nahavärv taastub. Seda seostatakse rasedusaegse hormoonainevahetusega.

Teine rasedusele iseloomulik nahamuutus on sinakaslillade rasedusjuttide e. striiade ilmumine eeskätt kõhu, rindade ja reite piirkonda. Striiad tekivad vaid osal naistel, sõltumata east. Tõenäoliselt mõjutavad nende tekkimist kaasasündinud sidekoe geneetilised omadused. Pärast sünnitust need kootuvad ja alles jäävad valged armid, mis on enamasti vähemärgatavad, kuid täielikult ei kao. Naha elastsust suurendav nahahooldus raseduse ajal aitab nende tekkimise riski vähendada.

Sügelus võib ilmneda raseduse viimastel kuudel – eriti peopesad ja jalatallad ning kõhu piirkonnas. Samal ajal nähtavat löövet ei esine. Põhjuseks on enamasti maksa ainevahetuse häire. Sügelusega võib kaasneda ( järgneda) kollatõbi . Tegemist on sümptoomidega, millest tuleb rääkida arstiga. See võib olla tunnuseks raseduseaegsele haigusele. Sügelemine kaob pärast sünnitust.

Raseduse jälgimise teenus

Rasedusega arvele tulles täpsustab naistearst raseduse suuruse ultraheli abil. Määratakse...

Loe edasi

Günekoloogia

Naistehaiguste konservatiivne ja operatiivne ravi, sh viljatuse ravi, rinnanäärmehaiguste ravi,...

Loe edasi