Veenilaiendid

Sagedamini esinevad probleemid raseduse ajal
 

Veenilaiendid

Rasedad on disponeeritud veenilaiendite tekkimisele seoses kasvava emaka survega suurtele veenidele, mis paiknevad väikevaagnas, millega kaasub veenisisese rõhu tõus. Rasedusaegsete hormoonide toimest on langenud veeniseinte toonus . Veenilaiendid võivad esineda jalgadel, suguelunditel ja päraku piirkonnas. Viimaste tekkimisel on üheks oluliseks teguriks ka krooniline kõhukinnisus.

Veenilaiendite tekkimisel on vajalik kanda tugisukki, mida müüakse apteegis. Neid kantakse päeval ja ööseks võetakse ära. Vältida olukordi, mis on seotud pikajalise istumisega või püsti seismisega. Oluline on liikumine. Pikali olles aga ka istudes on soovitatav jalad mõneks ajaks kõrgemale tõsta.

Pärasoole veenilaiendite e. hemorroidide puhul on oluline vältida kõhu-kinnisust ning siis tuleb kasutada ka vastavaid küünlaid ja salve, mis vähendavad põletiku ohtu ja leevendavad valu.

Veenilaiendite ilmnemisest tasub informeerida arsti / ämmaemandat. Mõnikord on vajalik kasutada ravimeid, mis aitavad vältida veenipõletiku lisandumist või võtta kasutusele ravimeetmed, mis vähendavad tüsistuste riski sünnitusel.

Raseduse jälgimise teenus

Rasedusega arvele tulles täpsustab naistearst raseduse suuruse ultraheli abil. Määratakse...

Loe edasi

Günekoloogia

Naistehaiguste konservatiivne ja operatiivne ravi, sh viljatuse ravi, rinnanäärmehaiguste ravi,...

Loe edasi