Naine ja laps

 

Rasedust jälgib ämmaemand koostöös naistearstiga. Samuti on võimalik konsulteerida erinevate erialade spetsialistidega, näiteks endokrinoloog, toitumisnõustaja, psühholoog jt. Sünnieelses diagnostikas kasutame  4D ultraheli uuringuid ja nn. OSCAR testi nig osaleme FMF (Fetal Medicine Foundation) auditeerimise süsteemis, mis tagab uuringute kõrge usaldatavuse. Palju tähelepanu pööratakse raseduse riskifaktorite väljaselgitamisele.

Fertilitase ämmaemandad pakuvad personaalset sünnitusabi teenust. Selles osas tehakse koostööd mõlema keskhaiglaga Tallinnas (teenuse eest tasumine vastvalt keskhaigla hinnakirjale).

Sünnitusjärgselt on võimalik tulla kontrolli naistearsti juurde ja jätkata vastsündinu jälgimist lastearsti juures ning teha lapsele kõik vajalikud vaktsineerimised. Peame oluliseks rinnapiimaga toitmist ja meie ämmaemandad on valmis Teid nõustama. Kui Te hindate aega, kättesaadavust ja kvaliteeti, siis olete oodatud raseduse jälgimisele meie juurde. Fertilitasel puuduvad haigekassa lepingud raseduse jälgimise osas ja teenindamine toimub meie hinnakirja alusel.

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S Š Z Ž T U V W Õ Ä Ö Ü
D
Doppleruuring

Doppler on ultraheliuuringu üks võimalustest, mille abil mõõdetakse veresoontes verevoolu kiirust. Nimetatud meetodi abil on võimalik kaudselt hinnata lapse seisundit raseduse II poolel.

Lisainfo
L
Lastearst ja vaktsineerimised

Lastemassaaž

Esimestel elukuudel jätab laps maha üsasisesele hoiakule iseloomuliku embrüopoosi. Tema lihased ja liigesed sirutuvad, ta õpib koordineerima oma liigutusi. Just nendel kuudel stimuleerib massaaž lapse arengut eriti tugevasti. Massaaž parandab koordinatsiooni ja lihaste elastsust, suurendab liikuvust ja oskust lõdvestuda. Massaaž stimuleerib vereringet, südame tegevust, hingamist ja avaldab mõju ainevahetusele

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Loote videofilm DVD-le

DVD-le saab jäädvustada loote kolmemõõtmelise liikumise reaalajas. Kõige parem aeg loote videofilmi tegemiseks on raseduse 26.-32. rasedusnädal.

Lisainfo
O
OSCAR skriining e. ultraheliuuring (I trimester)

Lisainfo
R
Raseduse jälgimine

Rasedusega arvele tulles täpsustab naistearst raseduse suuruse ultraheli abil. Määratakse kõik esmased analüüsid, mis on vajalikud tervisliku seisundi hindamiseks – vereanalüüs, uriiniproov koos uriinikülviga, vereanalüüs B-hepatiidi tuvastamiseks, analüüs süüfilisele ja klamüüdiale, kui neid analüüse ei ole hiljuti tehtud.

Lisainfo
S
Sonograafia e. ultraheliuuring

Günekoloogiline ultraheli on tänapäeval asendamatu uuring igapäevases ambulatoorses töös. Günekoloogilise ultraheli tegemiseks kasutatakse nii kõhupealset andurit (3,5 – 5,0 MHz) kui ka vaginaalset andurit (5,0 – 7,5 – 12,0 MHz). Viimasel ajal on põhiliselt kasutusel vaginaalne andur.

Vaata vastuvõtuaega Lisainfo
Sünnitusjärgne periood

Peale sünnitust, anname abi ja nõu imetamisest, sünnitusjärgsest võimlemisest jpm.

Lisainfo
U
Ultraheliuuring (II trimester)

Raseduse II trimestri skriining viiakse läbi raseduse 19. -21. nädalal vastavalt ISUOG (International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology) soovitustele.  Selles perioodis osutub võimalikuks hinnata loote anatoomilisi struktuure, et õigeaegselt avastada loote arengurikkeid.

Lisainfo
Ultraheliuuring (III trimester)

Raseduse 33. -34. nädala ultraheli uuringus hinnatakse kehakaalu, et välistada kasvupeetust. Raseduse kestust ja sünnituse tähtaega pole võimalik selles perioodis enam täpsustada.

Lisainfo
Ultraheliuuringud

Ultraheliuuring on tänapäeval põhiline meetod hindamaks lapse arengut. Antud meetodi puhul kasutatakse inimkõrvale eristamatuid kõrgsageduslikke helilaineid, mis uuringute kohaselt on nii emale kui ka lapsele ohutud.

Lisainfo
Registratuuri numbrid
Haiglasse registreerimine taastusraviks
+372 60 59 010
+372 5551 0454 (kell 8.00 – 16.00)
Valveõde
+372 60 59 010
Kirurgiaosakonna valveõde
+372 605 9605
Rehabilitatsiooniteenusele registreerimine
Broneeri aeg!
Hea teada