Tasuline perearst võtab patsiente vastu nimistut omamata

Alates veebruarist pakub Fertilitas tasulise perearsti teenust lisaks Mustamäele ka Viimsis.
Dr Aale Kalluse vastuvõtud toimuvad vastavalt graafikule ning oodatud on nii lapsed kui ka täiskasvanud.
Perearst pakub ka e-konsultatsiooni.
 

Kuidas tekkis tasulise perearsti teenuse vajadus?

Paljud inimesed on kogenud, et nad ei pääse soovitud kiirusega enda perearsti vastuvõtule. Perearstidel on suur töökoormus ja kui inimene soovib enda tervisega seonduvatel teemadel konsultatsiooni, tuleb teinekord tõesti pikalt oodata. Eriti muutub see oluliseks ägedamate haigestumiste puhul, mil sageli inimene vajabki konsultatsiooni oluliselt kiiremini. Praegusel perioodil, kus haigestumisi on rohkem, võtab tasulise perearsti teenus nimistut omavatelt perearstidelt koormust vähemaks. Samuti on Eestis palju inimesi, kel puudub puudub oma perearst või on perearst tegelikust elukohast liiga kaugel.

Mida tähendab see perearstile, kui vastuvõtule tulevad täiesti võõrad inimesed?

Loomulikult on mõnevõrra kergem võtta vastu patsiente, kelle ajalooga oleme juba varasemalt tuttavad. Arst tunneb patsienti, teab tema tausta, milliseid ravimeid ta tarvitab jne. Siiski ei oma see liiga suurt tähtsust. Kõik vajaliku informatsiooni saame etteantud ajaga ilusti kätte.

Kas tasulise perearsti teenus võib olla suund, kuhu me vaikselt liigumegi?

Ma arvan, et see suund võib pisut sinnapoole minna küll, eriti juhul kui eriarste, just perearste residentuurist meile juurde ei tule ja olemasolevate arstide koormus püsib/kasvab.

Milliste tervisemuredega teie poole pöörduda võib?

Oodatud on kõik inimesed igas vanusegrupis, kes soovivad arstlikku nõu oma tervise osas. On see siis äge haigestumine, krooniline haigus või ennetus. Palju pöördumisi on seotud lastega. Kui me ise kannatame ehk rohkem, siis laste puhul soovitakse nõu ja meelerahu kiiremini saada. Pakutavaid teenuseid saab sirvida meie kodulehelt, valida endale sobilik tervisekontrolli pakett, aga võib tulla ka vastuvõtule, et koos individuaalne plaan luua. Samuti võib meie poole pöörduda erinevate tõendite vormistamiseks. Olgu selleks siis töötaja tervisekontrolli, mootorsõiduki või relvaloa tõend.

Mis asi on tööandja tervisekindlustus?

Mitmed ettevõtted võimaldavad oma töötajatele tasulist tervisekindlustust. Tegu on erinevas suuruses pakettidega, millega kaetakse kindlustuspakkuja poolt suures mahus enamike eriarstide konsultatsioonid, analüüsid, uuringud, taastusravi jne. Enamasti on teenuste kompenseerimise eelduseks eelnev perearsti vm eriarsti poolne eelnev seisundi hindamine ning vajaliku suunamise tegemine.

Töötajale võiks see olla hea lisamotivaator tööle asumisel. Samuti on tööandja poolne huvi ju ka, et tema töötajad oleksid terved ja rahulolevad.

Kuidas me ise saame enda tervist turgutada?

Kvaliteetne ööuni, mitmekesine toitumine, regulaarne kehaline aktiivsus jne. Eestis on sügistalvisel perioodil enamasti vajalik ka D vitamiini lisamanustamine.

 

Rohkem infot perearsti teenuse kohta www.fertilitas.ee/teenused/perearstid

 

Artikkel avaldatud Viimsi Teatajas 08.03.2024

Autor: Jane Saks, Viimsi Teataja toimetaja